ÖVRIGT / Speglar / Spegel 4377548
*
nr 437 7548
Spegel
Rokokostil, höjd: 140
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 november 2006
kl 17:02:50
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/11 19:57:52
1
600 kr
3/11 19:07:54
2
1.100 kr
3/11 20:08:04
1
850 kr
3/11 20:09:11
1
950 kr
3/11 20:09:44
1
1.100 kr
3/11 20:10:30
1
Vinnande bud
5/11 11:11:57
2
1.300 kr
6/11 15:24:06
1
justering av budtak
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
9165 Spegel
Gustaviansk stil, 60x28 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:23
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:58
-
9088 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:45
*
Spegel
nr 437 7548
Spegel
Rokokostil, höjd: 140
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 6 november 2006 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
2/11 19:57:52 | 1 | 600 kr |
3/11 19:07:54 | 2 | 1.100 kr |
3/11 20:08:04 | 1 | 850 kr |
3/11 20:09:11 | 1 | 950 kr |
3/11 20:09:44 | 1 | 1.100 kr |
3/11 20:10:30 | 1 | Vinnande bud |
5/11 11:11:57 | 2 | 1.300 kr |
6/11 15:24:06 | 1 | justering av budtak |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
9165 Spegel
Gustaviansk stil, 60x28 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:23 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:58 -
9088 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:45